AB "Rokiškio komunalininkas"
Įmonės kodas 173000664
PVM mokėtojo kodas LT730006610
Nepriklausomybės a. 12 A, Rokiškis

Tel.845871083; fak.+37045821382

El. paštas: administracija@rokom.lt

info@rokiskiokomunalininkas.lt  

At. s-ta LT364010041500020247

AB Luminor BankasŽiemos tarnyba Rokiškio mieste
t
el. +370 458 71181


DARBO LAIKAS

I-IV 7:00 – 16:00

V 7:00 – 14:45

PIETŲ PERTRAUKA 12:00 – 12:45

AR ŽINOTE KAD,

Kiekviena perdirbto popieriaus ar kartono tona išsaugo 17 medžių,

26 460 litrų vandens ir pakankamą kiekį energijos tam, kad pusė metų būtų apšildytas vidutinio dydžio namas.

Dviejų stiklo butelių perdirbimas sutaupo pakankamai energijos paruošti penkis puodelius arbatos;

Plastikas suyra tik per 500 metų;

Iš 25 dviejų litrų plastikinių butelių galima pagaminti megztinį suaugusiam žmogui;Apie mus   Naujienos   Kur kreiptis?   DUK   Grafikai

Ar pranešate komunalininkams bei miesto seniūnijai apie netvarką mieste?

Visada

Kartais

Niekada

Manau tai ne mano reikalas

Balsuoti

Biodegraduojamos atliekos Spausdinti

Biologiškai skaidžios (biodegraduojančios) atliekos - tai bet kokios organinės atliekos, kurios gali būti suskaidytos aerobiniu (dalyvaujant deguoniui) ar anaerobiniu (bedeguoniu) būdu. Buitinių-komunalinių atliekų sraute jas sudaro sodo atliekos, užterštas ar netinkamai perdirbtas popierius ir kartonas, skystos ir kietos maisto produktų atliekos. Kaip atskiras bioskaidžių atliekų srautas išskiriamos žaliosios atliekos - tai biologiškai skaidžios sodų, parkų, kapinių ir kitų apželdintų teritorijų bei žemės ūkio naudmenų priežiūros ir tvarkymo atliekos: medžių ir krūmų genėjimo atliekos, nupjauta žolė, augalų liekanos, pjuvenos, drožlės, lapai ir kt. Žaliosios atliekos privalo būti atskirtos iš bendro komunalinių atliekų srauto ir tvarkomos atskirai.

Jei organinės biologiškai skaidžios atliekos neišskiriamos iš bendro atliekų srauto ir neutilizuojamos, tai patekusios į sąvartyną jos:

• užima daug vietos, didina sąvartyno tūrį;

• kelia gaisrų pavojų, nes lengvai degios (ypač sausrų metu);

• biodegraduoja, išsiskiriant biodujoms (globalinis šiltnamio efektas, gaisrų ir sprogimų pavojus, nemalonūs kvapai, aplinkos tarša);

• didele dalimi prisideda prie filtrato susidarymo (nemalonūs kvapai, vandens ir dirvožemio tarša);

• sudaro sąlygas daugintis patogeniniams mikroorganizmams;

• pritraukia padarus, kurie gali platinti infekcijas; • nulemia neprognozuojamą sąvartyno paviršiaus sėdimą;

• nulemia ilgai trunkantį sąvartyno neigiamą poveikį aplinkai po jo uždarymo.

Tuo tarpu atskyrus organinę atliekų frakciją ir ją perdirbus, galima gauti naudingus produktus bei žaliavas: biodujas, biokurą, trąšas, kompostą, pašarus, klijus, muilą, įvairias organines chemines medžiagas (metanolį, etanolį, acto rūgštį, acetoną, glicerolį ir kt.), biopolimerus. Šių atliekų perdirbimas ir kuo mažesnis patekimas į sąvartyną skatinamas visame pasaulyje, nes iš organinių atliekų galima išgauti ne tik medžiagas, bet ir jose sukauptą energiją. Dėl didelės įtakos klimato kaitai biologiškai skaidžios atliekos pagal ES Sąvartynų direktyvos reikalavimus išskiriamos į specifinį atskirai tvarkytinų atliekų srautą. Valstybiniame strateginiame atliekų tvarkymo plane nustatytos valstybinės atliekų tvarkymo užduotys. Vienas iš strateginio atliekų tvarkymo plano tikslų ir yra sumažinti biodegraduojamųjų atliekų, patenkančių į sąvartynus, kiekį, kuris turi būti įgyvendinamas palaipsniui. Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamentas primena atliekų turėtojams (gyventojams, įmonėms, organizacijoms), kad pagal Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimus visi atliekų turėtojai žaliąsias atliekas turi rūšiuoti, nemaišyti su buitinėmis atliekomis. Pažeidusiems šiuos reikalavimus taikomos administracinio poveikio priemonės.

Kviečiame visus Rokiškio rajono gyventojus kompostuoti žaliąsias atliekas savo namų valdose, o neturintiems galimybės siūlome naudotis kompostavimo aikštelės paslaugomis Rokiškio rajone prie senojo Šemetų sąvartyno.

Atgal   Į viršų
 
 
© Visos teises saugomos, 2016 AB "Rokiškio komunalininkas".
Sukūrė LITS™